O mně

To jsem já, Martin.

Pár slov o mně

Ahoj! Jmenuju se Martin a je mi 37 let. před nedávnem jsem se rozhodl, že si srovnám zuby. Vždycky mi vadila mezírka mezi předními zuby a jak jsem později zjistil, ortodontických vad mám více a všechny mi je (doufejme) pomohou vyřešit neviditelná rovnátka, pro které jsem se rozhodl. Nosit „normální“ kovová rovnátka se mi nechtělo, ale když jsem objevil transparentní alignery, s radostí jsem se pustil do akce :-).

Trvalo mi několik měsíců něž jsem se rozhoupal. Pravdou je, že jsem se chtěl ujistit, že najdu to správné řešení. Navštívil jsem různé ortodontisty a dostal několik nabídek, z nichž nakonec vyhrálo řešení od Kline z německa. 

Invisalign, který je v ČR a patrně i ve světě nejrozšířenější jsem nakonec odmítl především kvůli ceně, která je vyšší. Nehledě na to, že technologie, kterou nabízí Kline, je alespoň z mého pohledu pokročilejší. Upřímně řečeno když si srovnáte parametry rovnátek obou výrobců, tak zjistíte, že se zas tak zásadně neliší (kromě 4D technologie u Kline) a vybíráte pak podle ceny, příp. dostupnosti lékaře atp.

Výrobce rovnátek jsem také hledal v USA, kde je konkurence o dost větší a naleznete tam obří firmy jako je Smiledirectclub, Strayt nebo Byte. Nabízí za mě trochu archaické řešení, kdy vám pomocí otisků vytvoří alignery na míru, přičemž vše probíhá na dálku (sadu na otisky vám pošlou poštou) a nedocházíte na žádné kontroly. Cenové rozpětí je velké, začíná na cca $900 až $3000 a více. Zároveň taky nabízejí i noční alignery, resp. jde o stejné řešení, pouze nosíte rovnátka na noc a léčba trvá déle. 

Když jsem si dělal průzkum, tak jsem popravdě nenalezl žádnou stránku, která by mi dala ucelené informace, které by mi pomohly se rozhodnout. Proto jsem se rozhodl na své plánované osmiměsíční cestě k rovným zubům zdokumentovat celý proces vč. svých osobních zkušeností, fotek a videí, abych předal své znalosti vám všem, kdo se taky chystáte na podobnou cestu rovnání zubů pomocí neviditelných alignerů. Pravidelně budu dávat taky fotky na svůj Instagram a Facebook.

Moje zuby na začátku léčby:

Moje čelist z profilu
Moje zuby před začátkem rovnání
Ukázka mých zubů před rovnáním

A tady je foto už s rovnátky:

Neviditlná rovnátka v akci

Pokud máte nějaké dotazy, klidně mi napište 🙂

Přidej si na Facebooku a Instagramu, kde pravidelně postuju nové fotky a videa.

Kompletní průvodce neviditelnými rovnátky jsem sepsal tady.